Jak ještě více šetřit při energetické krizi?

Již teď se snažíme co nejvíce ušetřit na potravinách, oblečení a jiných maličkostech, které nás stály velké peníze. Téměř všechny domácnosti se budou muset uskromnit a najít způsob, jak co nejvíce ušetřit na každodenních výdajích. Těmi jsou tedy hlavně šetření energiemi, šetření vodou a kupování pouze potřebných potravin, o kterých víme, že je spotřebujeme a nebudeme jich mít doma přebytek.

sprcha

Jak ale šetřit energií? To může být trochu háček. Některé věci se ale dají omezit, které by nám mohly čerpat hodně energie. Jedná se například o různé ohřívače, staré kuchyňské stroje nebo světla. Zkontrolujte si, že se ve vaší domácnosti nachází pouze takové spotřebiče, které zbytečně nespotřebovávají mnoho elektrické energie. Novější spotřebiče jsou postaveny tak, aby byly nenáročné na napájení.

Zbytečně neplácejte teplou vodu! I samotné ohřátí vody něco energicky stojí. Když se jdete umýt, pusťte si vodu střední teploty a koupejte se pouze krátce. Žádné dlouhé půlhodinové sprchy plné páry! Pravidelně také vypínejte spotřebiče, které zrovna nepoužíváte. Jedná se hlavně o televize a počítače, které lidé nechávají velmi často úplně zbytečně zapnuté i když je zrovna nevyužívají.

sprcha

V létě se dokonce ani koupat teplou vodou nemusíte. Někteří upřednostňují spíše chladnější osvěžující sprchy. V letních měsících dokonce existují různé jiné alternativy, jak se osprchovat. Můžete si pořídit solární sprchu COMFORT ELLIPSIS https://www.chlorito.cz/solarni-sprcha-comfort-ellipsis, která využívá přímo slunečních paprsků k tomu, aby ohřála vodu v koupeli. Je to dokonalá náhrada koupele v letních měsících. Můžete ji klidně využívat k tomu, abyste se opláchli po vydatném plavání v chlorovém bazénu. V létě se tedy doma ani sprchovat nemusíte a stačí využít sluneční energie k ohřátí vody. Pokud se bojíte o své soukromí při využívání sprchy, můžete si kolem ní nechat postavit třeba závěs nebo jiný druh ohraničení.