Jak se obléct na cvičení?

I když záleží na tom, jaký sport zrovna provozujete, uvedeme si některá zásady, kterých byste se měly držet při vybírání outfitu. Samozřejmě nemluvíme o sportech jako balet, krasobruslení nebo pole dance. Tam už jsou zásady oblékání úplně jiné.

Svůj sportovní outfit tvořte již od spodního prádla. Pokud si vezmete normální podprsenku s kosticemi, asi toho budete již po pár minutách cvičení litovat. Na prádle vás nesmí nic tlačit. Během cvičení byste to vnímali dvakrát tak intenzivně. Zvolte raději podprsenku bez kostic, klidně přímo sportovní, která vám vytvoří podporu pro prsa, což je důležité třeba při běhu. Vhodné na cvičení jsou i bezešvé kalhotky z bavlněných materiálů.

žena

Tričko, tílko nebo top by měl být z materiálů, které jsou určené na sportovní aktivitu. Takové materiály jsou prodyšné, a především dokážou odvádět pot, takže po cvičení nevypadáte, jako byste zrovna vylezla ze sprchy. Pot, který vám zůstane sedět na těle, je opravdu nepříjemný. Horní díl by neměl být pro vás moc volný, ale na druhou stranu ani příliš těsný.

Co si oblečete dolů záleží na vás a také na počasí. Pokud je teplo, zvolte třeba kraťase z teplákoviny. Pozor ale, jestli sportujete venku. Můžete snadno zakopnout a poranit si kolena. Jinak jsou všeobecně doporučované sportovní legíny, kvůli jejich přilnavosti a pohodlnosti. Pořiďte si legíny s vysokým pasem, které vám zakryjí i bříško a záda, což je dobře třeba ve větrném počasí.

cvičení

Boty jsou jednou z nejdůležitějších součástí cvičícího outfitu. Vybírejte si kvalitní boty s podrážkou, která je určená pro daný typ terénu, na kterém se chystáte právě cvičit. Pokud budete v botách třeba běhat, měli by být o trošičku větší než vaše normální boty. Jestli potřebujete doplnit zásoby sportovního oblečení, můžete využít pro vás výhodný slevový kód About you pro nákupy nového oblečení a doplňků.