Jak správně oblékat nejmenší děti do chladnějšího počasí? Je třeba je oblékat jinak, než dospělého člověka!

S příchodem podzimu a tedy i chladnějšího počasí, je potřeba změnit oblékání. Zatímco dospělí něco vydrží, měli bychom dbát na správné oblékání dětí. 

Jak správně oblékat nejmenší děti do chladnějšího počasí? Je třeba je oblékat jinak, než dospělého člověka! 

Podzim už je skoro tu a je třeba začít se podle toho oblékat. Na podzim ještě mohou být zrádná rána, zatímco odpoledne jsou teploty stále poměrně příjemné. Dospělý člověk se takovým rozdílům umí přizpůsobit, ale co děti? Naši nejmenší by se měli do chladnějšího počasí oblékat trošičku jinak, než my dospělí. Víte, ale jak? Jak je to správně a na co všechno nesmíte zapomenout? Miminka, batolata, ale i děti předškolního věku mohou snadno nastydnout, když nejsou správně oblečené. 

podzimní cesta

Vždy o trošku více 

Určitě se děti musí oblékat úplně jinak, než dospělí. Takže pokud vy jdete ven v triku, kalhotách a mikině, dítěti by neměla chybět i bunda a případně čepička, která chrání ouška. Děti jsou náchylnější, malé děti si imunitu teprve vytváří, takže i snadněji prochladnou. U miminek by měli být rodiče ještě více obezřetní, ty by měly mít chráněné v chladném počasí nejen uši, ale i ruky, a pokud dítě ještě nechodí a nenosí tedy boty, je třeba dbát i na to, aby nožičky byly v teple. Do kočárku tak přidejte ještě deku. 

Obecně však platí zásadní pravidlo, dětem vždy do chladného počasí, ať už je zima nebo podzim, dávejte o jednu vrstvu oblečení navíc. Je třeba se samozřejmě naučit správně oblečení vrstvit, není nutné z dětí dělat nepohyblivé kuličky, protože na ně obléknete tlusté vrstvy oblečení, ale určitě by jim mělo být teplo. 

dítě ve vestě

Jak by to mělo vypadat? 

V praxi by to mělo vypadat asi tak, že jako první přijde tričko a v chladném počasí by to mělo být tričko s dlouhým rukávem, u miminek to může být body. I na nožičky něco patří, no a tradičně se u dětí volí punčocháče. Až poté je na řadě mikina či svetřík a na nohy přijdou kalhoty. Nakonec dáváme dětem bundu, miminkám zase třeba teplý overal. 

Opravdu pozor na ochranu uší a u miminek i ručiček. I když se vám zdá, že ještě na čepici není, dětem ji dejte. Nemusí to být huňatá pletená čepice, stačí jen tenká čepice, která i tak uchrání uši před profouknutím.