Kupujete starý dům?


Koupit si v dnešní době nemovitost není vůbec snadné. Ceny jsou vysoké a podmínky pro hypotéku odradí nejednoho zájemce. Není proto divu, že pokud se naskytne příležitost ke koupi nemovitosti která je levnější díky svému horšímu stavu, bude se o ni ucházet spousta zájemců. Jenže koupit nemovitost, u které se rovnou předpokládá větší rekonstrukce, to chce kus odvahy. V nemovitosti se pravděpodobně delší dobu nebude dát bydlet a je to vlastně rozumný krok nestěhovat se ihned, pokud zatím máme kde bydlet. Nechat udělat rekonstrukci, to bude chtít šikovné řemeslníky. Nejspíš budete potřebovat ruční bourací práce a ceník, abyste si přizpůsobili bydlení svým vlastním požadavkům.

rekonstrukce

Posunutí příček, přebudování WC a koupelny, to jsou běžné stavební úpravy, které čekají nově nabytou nemovitost a neudělat tuto přestavbu hned v počátku, to by bylo velká chyba. Pořídit si vlastní byt nebo dům, to je velký krok, který nás často zaváže ke splácení hypotéky. Ale když už se pro koupi rozhodneme, měli bychom rovnou udělat veškeré stavební úpravy a neodkládat je až na někdy, i když to bude vyžadovat navýšení hypotéky. Pokud neuděláme rekonstrukce hned a budeme to odkládat až na někdy, může se to někdy protáhnout až do nekonečna a neužíváme si tak pořádně bydlení, jak bychom si přáli.

rekonstrukce

Nebojte se stavebních úprav, můžete získat větší prostornější a tím pádem pohodlnější bydlení. A pokud budeme mít v bytě či domě klid a řád, budou se nám mnohem lépe snášet jiné problémy, které s sebou život přináší. Pokud si koupíte starší nemovitost, nemusí vám vyhovovat rozmístění pokojů, možná budete chtít posunout příčky, rozhodně se toho nebojte. Máte-li bydlet podle svých představ a to přece chcete, může rekonstrukce domu být tím nejlepším řešením po zbytek vašeho života. Bude to chvíli trochu nepohodlné, ale vyplatí se to.