Nábytek, který vám pomůže s místem

Malý byt může být pro někoho problém. Ovšem i tento problém má řešení, není to ale stěhování. Řešením může být použití i méně tradičního nábytku.

Nábytek, který vám pomůže s místem

Obývat malý byt v jednom člověku není žádná hrůza. Místa je sice málo, ale dá se to vydržet. Ovšem pár už může mít občas problémy se sníst a pokud v malém bytě, či dokonce garsonce, žije rodina s alespoň jedním dítětem, může to být někdy opravdu hodně na nervy. Problém je, že hodně rodin nemá příliš velkou šanci na přestěhování se do většího. Nejenže je to náročné, co se týče zaměstnání, ale hlavní problém je v ceně bytu, které dnes jsou opravdu velice drahé, zvláště pak ty velké.

Skříně

V případě, že stěhování není možné, je potřeba vymyslet jiné řešení, které by se dalo realizovat. Hodně může pomoci vyházet všechny nepotřené věci. Možná se vám zdá, že všem, co máte doma, budete někdy potřebovat, ale většinou to není pravda. Každý má doma pár lapačů prachu, z nichž mnohé jsou opravdu velké. To je první fáze. Druhou fází je výměna nábytku s úložným prostorem za daleko efektivnější vestavěné skříně.

Hodí se do každého bytu

Nejedná se sice o žádný velký zázrak, ale s trochou štěstí můžete díky novému nábytku ušetřit pár decimetrů a možná i metrů čtverečních. Skříně samy o sobě totiž venku prakticky nejsou. Zasouvají se totiž do stěn, což je velice praktické řešení, díky kterému nezabírají žádné nebo takřka žádné relevantní místo. Co se týče stěn, ty nemusí být ničím speciální. Dokonce i zdi s divnými tvary nejsou žádným velkým problémem. Nábytek se dá umístit takřka kamkoliv. Jedinou výjimkou jsou pochopitelně nosné stěny, do kterých rozhodně není možné jakkoliv zasahovat.

Vestavěné skříně

Návrhy nábytku

Vzhledem k tomu, že mezi výrobci nábytku panuje velká konkurence, snaží se každý nabídnout svým zákazníkům nějakou tu přidanou hodnotu navíc. Mnoho výrobců tak poskytuje možnost zákazníkovi, aby si navrhl nábytek do jisté míry sám. Není to nic složitého. Používají se k tomu hodně zjednodušené programy, ve kterých si můžete ve virtuálním prostředí navrhnout skříně zcela podle svých preferencí, a ty se pak dle tohoto návrhu vyrobí.