Prevence proti vráskám – jak na ni?

Pokud se říká, že prevence se vyplatí, v případě vrásek to platí dvojnásob. S vytvořenými vráskami toho už moc nesvedete, pokud to nejsou tedy opravdu jemné vrásky. Na hluboké vrásky vám pak pomůžou jen pravidelné aplikace botoxu nebo kyseliny hyaluronové. Obojí vaši peněženku zatíží rozhodně více než prevence proti vráskám.

Jak tedy tvorbě vrásek předcházet?

V první řadě se o svou pleť pořádně starejte. Nestačí, pokud si ji večer omyjete vodou, plácnete na ni libovolný krém a hotovo. Ne. Péče o vaši pleť musí být komplexní a hlavně pravidelná. Nejprve smyjte make-up a SPF pomocí olejového čističe. Poté vyčistěte pleť podruhé, nejlépe čističem na vodní bázi. Pak následuje tonikum, libovolné sérum a pak až krém. Pokud budete tuto rutinu opakovat pravidelně, uvidíte, jak se vám vaše pleť odmění.

skincare

Jako ochrana proti vráskám vám poslouží SPF, které byste měla nosit pravidelně. Nejlepší je pro vás SPF o sílu 50 a více, v zimních měsících, kdy se brzy stmívá a přímé slunce vysvitne minimálně, vám postačí SPF se sílou 30. Už dlouho se ví, že nechráněná pokožka vystavená slunečnímu záření stárne předčasně a také se na ni tvoří daleko více vrásek.

K zamezení tvorby vrásek vám také pomůže kolagen. Ten tvoří jakousi základní jednotku pro naše tkáně, včetně pleti. Dokáže tedy udržet vaši pleť pevnou a pružnou. Kolagen zakoupíte v lékárně či na různých e-shopech, kde často získáte i výhodnější ceny. Pro prevenci vrásek je vhodný kolagen typu1 nebo kolagen typu 2.

krém

Další složka, která vám může nejen pomoci v prevenci proti vráskám, ale dokonce dokáže vyhladit ty, které jsou jemné a nepříliš viditelné, je retinol. Retinol je derivátem vitamínu A, který je v posledních letech hojně zařazován do kosmetiky v péči o pleť pro svoje skvělé účinky nejen ohledně vrásek, ale i třeba ohledně akné nebo pigmentových skvrnách.