Americká hypotéka – co to je a kde ji získat?

Nenechte se zmást názvem tohoto tipu financování. Americká hypotéka má sice s hypotékou, kterou normálně známe, mnoho společného, ale jejich zásadní rozdíl je v tom, na co jsou určené. Zatím co klasický hypoteční úvěr vám banka poskytne na nákup nemovitosti, jeho výstavbu, určité vybavení nemovitosti a podobně, u americké hypotéky nemusíte sdělovat bance proč si ji chcete půjčit. Tato hypotéka se někdy nazývá jako „neúčelová“, a to právě z toho důvodu, že nemá stanovený účel, na který ji žadatel musí použít. Jedinou překážkou snad je to, že banky nechtějí, abyste si z ní financovali podnikání.

počítání

S klasickou hypotékou má společnou dlouhodobou dobu splácení, což znamená pro klienty nízké měsíční splátky. Obvykle se americká hypotéka dává na zhruba 3 až 22 let, to záleží samozřejmě na více faktorech. Společný má také nízký úrok. Ten nejspíš nebude až tak nízký, jako u normální hypotéky, ale rozhodně máte šanci získat menší úrok než u spotřebitelských úvěrů.

Za tuto půjčku budete ručit nemovitostí. Pokud žádnou nemáte, americkou hypotéku nedostanete a poohlédněte se raději po spotřebitelském úvěru. Pokud vlastníte jenom například určitou procentuální část nemovitosti, taktéž vám nebude půjčka přiznána. Nevýhodou je, že i kdybyste žádali o půjčku, která bude ve výši zlomku skutečné ceny vaší nemovitosti, musíte ručit celou nemovitostí. I z toho důvodu si vždy pořádně rozmyslete, na co si chcete půjčit peníze. Mělo by to být něco, co opravdu potřebujete a co si nemůžete zajistit jinak než financováním. Musíte si uvědomit, že pokud půjčku nebudete zvládat splácet, můžete přijít o svůj dům.

peníze

Pokud vaše banka nenabízí americkou hypotéku, můžete se poohlédnout u jiné banky, případně u nebankovních společností. Ty v posledních letech vytvořili pro banky zdravou konkurenci na trhu financí, a svými podmínkami často mohou již konkurovat výhodným nabídkám některých bank. Nebankovní americkou hypotéku Nebankovní hypotéky můžete získat i vy.