Bez sídla není firma

27. 11. 2022 0 Comments

Dokud nemá člověk nějaké firemní sídlo, může si na svoji vlastní firmu nechat zajít chuť. Protože firmu nelze bez jejího firemního sídla ani založit, natož aby se tato rozjela a přinášela podnikatelské úspěchy a zisky. Jenže kolik je jenom lidí, kteří by chtěli podnikat, ovšem žádné sídlo k dispozici nemají! A kolik je jenom těch, kteří ho sice vlastní, jenže má toto daleko k dokonalosti, co se jeho vzhledu a umístění týká! A tito si firmu buď nemohou založit, nebo sice jejich firma vznikne, jenže nevzbudí u potenciálních klientů žádoucí zájem a tak potřebnou důvěru.

firemní objekty

I když ono to vlastně není docela přesné. Dotyční by si vlastně svoji firmu založit a úspěšně provozovat mohli. A mohou. Ale chce to jedno. Chce to, aby dotyční věděli, že se nabízejí i virtuální sídla. Tedy objekty, ve kterých se firmy dají zaregistrovat a mohou tu oficiálně působit. A to i tehdy, když jim takové kvalitní objekty nenáleží.

A nabízí takové sídlo společnosti Praha? Že se ptáte. Pochopitelně, že ano. I zde se dá najít někdo, kdo podnikateli umožní zaregistrovat si firmu u něj a kdo mu k tomu nabízí i další doplňkové služby, a to aniž by mu svoji budovu prodal. Tady si lze dohodnout zřízení firemní adresy, tady si je možné nechat přebírat poštu a vyřizovat ji, tady se dají i krátkodobě pronajmout kancelářské prostory… A pak to vypadá, jako by podobná firma na takové dokonalé adrese sídlila. I když to tak ve skutečnosti vlastně není, i když jde jenom o zdání.

moderní budovy

A co je na takovém virtuálním sídle nejlepší? Právě to, že podnik, který zde oficiálně sídlí, získá díky tomuto sídlu lepší pověst, vzbudí už na první dojem zájem a důvěru, které by jinak mohl postrádat. A to je pro podnikání často důležité, ne-li přímo rozhodující. Protože dnes na trhu panuje dost silná konkurence, a všechno, co pomůže se v ní prosadit, je důležité. I když je to jenom něco, co působí pouze navenek.