Jak mohou muži zhubnout velké břicho?

Spoustu mužů trápí velké bříško. Nejčastěji je na vině nesprávná životospráva a nedostatek pohybu. Pokud ho chcete sundat dolů, musíte zatnout zuby a něco pro to udělat.

Hubnutí břicha mužů není v podstatě žádná věda. Ovšem nečekejte, že můžete cíleně zhubnout jen břicho. Hubnutí vždy probíhá po celém těle, někde zhubnete více, někde méně, něco vám půjde zhubnout dříve, něco později. Cvičením lze samozřejmě postavu lépe tvarovat a posílením těch správných svalů se vám přemění tuková tkáň v svalstvo, takže centimetry ve vašem pase ubudou.

zelenina

K tomu, abyste zhubli je třeba držet vyváženou stravu a být v kalorickém deficitu. Jak toho docílit? Pokud nechcete jít do žádného výživového střediska, kde by vás zvážili na jejich speciální váze, můžete si odhad svého kalorického deficitu provést i doma pomocí různých kalkulaček, které najdete na internetu. Poté si vypočítáte, kolik kalorií byste měli za den jíst, abyste zdravě hubnuli.

Ze stravy byste neměli nic vylučovat. Omezte samozřejmě věci jako rychlé cukry, nasycené tuky nebo chemicky zpracované potraviny. Ale váš jídelníček si musíte uzpůsobit tak, aby byl dlouhodobě udržitelný. K čemu vám bude, že dva týdny vydržíte držet drastickou dietu, když byste se za dva týdny vrátili zpět ke své běžné stravě. Pak by vás jistě neminul jojo efekt.

jídlo

Dbejte na to, abyste měli v jídelníčku dostatek kvalitních bílkovin. Ty jsou obsaženy v masu, rybách, mléčných výrobcích, vejcích a luštěninách. Pokud nezvládnete sníst dostatek bílkovin denně, můžete si pomoci proteinovými přípravky, ale dávejte si pozor, aby byly skutečně kvalitní. Sacharidy volte komplexní v podobě brambor, rýže, ovesných vloček, jáhel nebo celozrnného pečiva. U tuků dávejte taktéž pozor, abyste je čerpali z kvalitních zdrojů. Výborným zdrojem je například olivový olej, ořechy nebo ořechová másla.