Vycestujte do přírody bez stresu

Máte v domácnosti děti, které milují výlety do přírody? Pak pravděpodobně řešíte, jak se tam dopravit, aby to bylo co nejméně stresující. Děti v domácnosti někdy dovedou pěkně rozvířit energii v očekávání nějakého zajímavého podnětu k zábavné činnosti, ať už je to návštěva hradů a zámků, sportovišť, přírodních parků, horských terénů a vodopádů, přehrad, divokých peřejí či hlubokých lesů. Byla by škoda tohoto entuziasmu nevyužít k prospěchu celé rodiny, a to i tehdy, nemáte-li zrovna k dispozici vlastní auto.

pěkná krajina

Jízda vlakem

Do přírody se můžeme dopravit vlakem. Pokud máme štěstí na vhodný spoj a časový úsek, kdy nejsou přeplněná kupé, může být výlet velmi romantický, ale stačí, když přistoupí desetičlenná skupina opilých neurvalců, kteří terorizují své okolí svými nechutnými nápady, a výlet se mění v hororovou scénu. Cestování vlakem bývá problematické i z toho důvodu, že vlaková trať nevede zrovna tam, kam se chceme vypravit.

jízda autem

Autobusové spoje

Cestovat autobusem také není žádný „med“, ve vlaku se alespoň můžete projít, zvednout se ze sedadla a protáhnout se, zatímco autobus vám nezastaví kdykoli na vaše zavolání, musíte to na sedadle vydržet spoustu hodin a přizpůsobit se okolnostem autobusové přepravy.

Pronajatý vůz

Pronájem vozidel na výlety není nic neobvyklého, levné autopůjčovny v Praze Autopůjčovna Milan s tím počítají a nabízí vozy na libovolně dlouhou dobu, bez omezení počtu ujetých kilometrů. Pouze musíte dotankovat při navrácení vozu na plnou nádrž a složit vratnou kauci. Pokud vůz vrátíte včas a původním stavu, máte k dispozici za rozumnou cenu dopravní prostředek, s nímž se vyhnete nepříjemným lidem, závislosti na jízdních řádech a dalším problémům, spojeným s cestováním vlakem či autobusem. Má to snad jedinou nevýhodu, a sice vozidlo musíte řídit, což od vás vyžaduje po celou dobu maximální soustředění a jízdu bez alkoholu.