Rento naběračka vody do finské sauny

Máte rádi saunu? Někteří lidé tam stráví v průběhu týdne spoustu hodin, dochází do městské sauny nebo páry, anebo navštěvují různá sportoviště, kde je sauna k dispozici. Saunu si můžete vytvořit i doma, je to výhodné zejména v tom, že si ji vytopíte vždy podle potřeby, můžete se tu saunovat sami anebo pozvat vaše přátele. Samotný proces prohřívání těla horkým vzduchem není sice ideálním prostředím pro debatování s kamarády, ale po sauně bývají lidé více uvolnění a klidnější a to je vhodný čas spolu probrat něco důležitého. Můžete společně po sauně naplánovat i dovolenou anebo alespoň společný prodloužený víkend někde v přírodě, třeba na horách.

žena v sauně

RENTO je finská firma, která se zabývá výrobou příslušenství k saunám, a jak zřejmě víte nebo tušíte, Finsko je zemí, kde je saunování mnohaletou tradicí. Pravděpodobně vás nepřekvapí, že jejich výrobky budou dosahovat potřebné jakosti a hlavně budou ověřené z praxe.

Jedním z těch „kousků“, dovezených z dalekého severu, je i RENTO naběračka hliník https://www.chlorito.cz/rento-naberacka-hlinik-med.

prostory sauny

Součástí procesu saunování je i polévání rozpálených lávových kamenů vodou. Je to tradiční postup a proto také máte k dispozici tradiční nářadí. Naběračka se vkládá do kovového vědra s vodou, takže žádná automatizace či mechanizace, že by nějaké čidlo spustilo chod vodního čerpadla a to se postaralo o vstřikování vody na povrch kamenů podobně, jak je tomu např. u ostřikovačů na čelním skle vašeho vozu.

Naběračka i vědro jsou zhotoveny v duchu skandinávského designu a připomenou nám období, kdy se v těchto zemích teprve zakládaly první sauny, a kdy neměli lidé žádné stroje ani mechanismy, které by jim usnadnily práci. Dřevo se tehdy zpracovávalo pouze ručními nástroji a podobně tomu bylo i s výrobou kovů.

Naběračky od výrobce RENTO jsou v prodeji ve verzích měď a slitina hliníku, povrch hliníku může být eloxovaný a tudíž obarvený do několika atraktivních odstínů. Teoreticky lze naběračku využít i jinde, kupříkladu na dětském pískovišti nebo pro nabírání zeminy, rašeliny či písku při přesazování květin.