Hudební nadání

Nu, dobrá, když je to jedno…

Hele, ten, kdo si píská, je to muzikant?

Ten, kdo jen tak tluče do plechovek je to muzikant?

A tak bych mohl pokračovat dále, ale to bych se nedostal k jádru pudla. Takže, pokud to má rytmus a tón, je to hudba a ten kdo ji provozuje je muzikant. Ona sice ani tahle věta sice nevyjadřuje zcela přesně to, co asi chceme, ale budeme se jí držet jako veš kožichu.

hudebník

Muzikant jako takový může být dobrý, špičkový a špatný. To je takový, který nemá evidentně talent. Jak se to pozná? Není to zase tak složité. Když mi můj učitel kytary tento předmět omlátil o hlavu, jistě poznal, že jsem hudební anti talent. Také to pak řekl. Nepoznám ani zda je kytara naladěná, či nikoli. Člověk s talentem to pozná, a dokonce si ji prý umí naladit bez různých pomůcek. Bez ladičky, jen podle sluchu. Já bych to nedovedl ani za nic. I když jsem se snažil naučit tak zvané vandrácké ladění, které prý dokáže kde kdo. Já ne.

Na kytaru může hrát talentovaný člověk jakoukoli hudbu. Slyšel jsem na ni hrát i Bacha, nebo Mozarta. A když pak chce zahrát něco modernějšího, aby to měl říz, může to dokázat sám, nebo mu v tom může něco pomáhat. Povšimli jste si výrazu něco? Ne někdo, ale něco. Ano, je to věc. Krabička a o něco větší než ta od cigaret. Její název je OCD distortion pedal a ještě se s tímto názvem setkáme.

kytara

Slouží k tomu, aby měla kytara trochu jiný zvuk. Ne, ten její původní se samozřejmě neztratí, zůstane, ale zní jinak. Pokud krabičku hudebník připojí, může hrát jako by s ozvěnou, delším doznívám strun a podobně. Dokáže tak s kytarou udělat pravé divy.

Pokud byste to chtěli vyzkoušet také, nic vám v tom nebrání. Věcička slouží jak zkušeným profesionálům, tak i začínajícím amatérům. OCD distortion pedal https://feedbackpedals.com/product/fulltone-ocd-v2/ nemusíte složitě někde hledat, protože stačí kliknout na předchozí odkaz. A máte to doma.