S ucpanými odpady si raději nehrajte a povolejte profesionály

Představte si, že se vám právě zanesl odpad v koupelně, v kuchyni nebo na toaletě, a potřebujete jej co nejdříve zprůchodnit. Je to docela obvyklá situace, rozhodně to není nic výjimečného, https://www.seznamzpravy.cz/clanek/chinaski-v-nove-sestave-ve-vice-nez-dvacetilete-historii-nic-vyjimecneho-41510 co by instalatéři v Praze řešili jen jednou za deset let. Češi jsou ovšem známí kutilové, a snaží se obvykle nejprve vlastní silou problém řešit, a my vám naznačíme, proč byste zrovna od této činnosti měli upustit.

instalatér při práci

Na práci se zvonem musíte mít grif – gumový zvon zná asi každý, ale každý s ním neumí správně zacházet. Za prvé jej musíte pevně uchopit a nesmí vám prokluzovat mezi prsty, jinak nebude účinný. Za druhé zvonem vyvoláte silný podtlak a tato reakce vás pak může překvapit. Je-li totiž odpad zanesený silně, může vám z okrajů mezi gumou a nádobou vytrysknout tekutina, a ta není rozhodně čistá, jako ze studánky. A za třetí zvon se vám může svézt – sklouznout po mokrém povrchu a vy se můžete poranit anebo alespoň řádně znečistit oděv.

instalatér u pisoirů

Pozor na bakterie – potřísnění odpadními látkami může být nejen nepříjemné, ale také nebezpečné. Uvědomte si, že zápach, který stoupá od odpadního potrubí k vám do bytu, a který je výrazný ve chvíli, kdy se zanese a musí se demontovat sifon v umyvadle, vytváří obrovské kolonie patogenních bakterií, a ty vám mohou pronikat i skrze pokožku. Pokud se do práce pouštíte sami, rozhodně ji neprovádějte bez ochranných rukavic, brýlí a vhodného oděvu.

Zápach vás může donutit ke zvracení – třeba i vy znáte některé „frajery“, co se vychloubají, že snesou leccos, a jsou mistři světa ve všem možném, ale jakmile demontují odpadní potrubí, zvedne se jim žaludek a dopadne to všelijak. Přistupujte k zanesenému odpadu raději s pokorou, a pokud si nejste jisti svou reakcí na zápach, povolejte profesionály, kteří jsou na tyto situace připraveni a také náležitě vybaveni a nenechávají nic náhodě.