Sestavte si moderní nadčasový šatník

1.      První krok – Vytvořte si z fotek oblíbené kousky oblečení, které se Vám budou líbit a vyzkoušejte ty, které Vám budou padnout. Postupně si dáte dohromady jednotlivé kousky, které ještě chybí a které si musíte pořídit. Z těchto fotek bude vycházet Váš styl oblékání, to, v čem se cítíte dobře a co působí příjemně i na okolí.

2.      Druhý krok – Rozdělte si fotky do ročního období, aby v nich byl systém. Dejte si stranou jen ty, co se Vám opravdu zamlouvají, a zjistíte, že na danou sezonu máte třeba šest kousků oblečení, které se Vám skutečně líbí.

svetr

3.  Třetí krok – Někde na kus papíru si poznamenejte, z čeho se jednotlivé kousky oblečení skládají, a zjistíte, že Vám chybí třeba jedny džíny, košile, lehký top, ozdobná šála nebo doplněk v podobě korálů.

4.  Čtvrtý krok – Teď přijde na řadu samotné vytřídění staré garderoby. Vyberte si věci, které se budou dobře kombinovat s věcmi, co máte na seznamu ke koupi. Ať nelitujete toho, že jste vyhodily nějaký kousek, který by se Vám později hodil.

5.  Pátý krok – Do kufru nebo tašky si dejte kousky, které by Vám mohly později chybět. Budete vědět kam pro ně sáhnout. Nechtěné oblečení nemusíte nutně uschovávat doma. Pokud víte, že už je opravdu nevyužijete a nemáte pro ně ani místo, věnujte je třeba na charitu.

šaty

6.  Šestý krok – A nyní můžete vyrazit na nákupy Vašeho nového šatstva. Pořizujte kousky, které opravdu ladí do Vašeho nadčasového šatníku a jsou pěkné na pohled. Dodržujte pravidlo, pokud do svého šatníku jednu věc přidáte, musíte se také jedné zbavit. Jinak pokud nemáte opravdu šatnu a k dispozici jen šatní skříň je dost možné, že se vším oblečením starým i novým se do jedné nevejdete.
 
Mít nadčasový šatník neznamená oblékat se nudně nebo přestat sledovat stávající trendy nebo hity dané sezony. Jen to musíte dělat s větším rozmyslem.