V čem nosíte nákupy?


Nošení nákupu v taškách je pro nás zcela běžné. Nosíme v nich jídlo i spotřební zboží. Snad všichni doma máme velkou tašku, ve které máme naskládanou hromadu dalších tašek. Nosíme je totiž doslova do roztrhání. Je zbytečné, neekologické a neekonomické tašku vyhodit po prvním nákupu, když nám může sloužit dál. Koupit se dají tři druhy tašek – plastové, papírové a látkové. Ty první dvě seženeme v každém obchodě, ale látkovou si buď musíme ušít a nebo si ji koupit například v drogerii. V některých supermarketech koupíme látkové tašky i teď, ale není to moc obvyklé.

jutová taška

Každý má rád jiný druh tašek. Většina lidí stále preferuje plastové, protože to není taková pohroma, když se po cestě domů například propíchne víčko od jogurtu a obsah se do tašky vyleje. Plastovou tašku jednoduše umyjete, ale papírová se rozmočí a je hned na vyhození. U papírové tašky je nevýhoda v tom, že toho unese často daleko méně než ta plastová. Proto i v dnešní ekologické době na plné čáře vítězí plastové tašky.

Mnoho obchodů chce jít s dobou, a tak začaly nabízet i ekologické tašky Promodarky. Často se týká menších obchodů, ale najdete je i v supermarketech. Nejčastěji jsou vyrobeny z bavlny nebo dokonce z recyklovaného materiálu. Jde o tašky nejen velmi hezké, ale především pevné. Dají se používat tak dlouho, dokud se vám je nepodaří zničit třeba převozem na řídítkách u kola, právě v tomto místě se často tašky snadno prodřou. Látkové tašky používaly už naše babičky, ale ty neměly na výběr.

látková taška

I na opakovaně použitelné tašky je možné natisknout logo vaší firmy nebo váš specifický druh výrobku. Je jen na vás, k čemu volnou plochu využijete. Reklamní tašky jsou skvělou reklamou, protože tašky používáme často a tak si okolí snadno všimne zrovna vaší firmy. To vám může značně pomoct s propagací, která není snadná, a která vyžaduje spoustu práce.