Aby bylo dětem dobře

      Je jasné, že vše má svá pravidla a při jejich dodržení byste mohli i vy být perfektními designéry. Nejdříve je potřeba umístit stůl. Ten samozřejmě patří ke světlu, nejlépe k oknu. A od toho se tak nějak odpíchnete.

      Za druhé je dobré si uvědomit, kam umístíme skříně. Protože by měl být dětský pokoj vzdušný, je dobré nemít v něm vysoké skříně. Pokoj pak působí stísněně. Lepší je umístit do pokoje jen sezónní oblečení a ostatní složit do šatny nebo do jiné skříně, které není součástí pokoje.  Využít se dá také postel, která má úložný prostor.

      Je jasné, že děti potřebují svůj prostor. A krom prostoru na spaní, potřebují také prostor na hraní. Ten je velmi důležitý. Jestli se dětem v jejich pokoji líbí poznáte velmi snadno. Pokud je budete muset z jejich pokoje doslova „tahat“, je všechno v pořádku. Znamená to, že se jim tam líbí.

      Pokud se vrátíme k posteli, třeba proto, že máme problém s místem, můžeme přemýšlet hned o několika variantách. Postele mohou být patrové. V případě dvou dětí je to jasné, v případě dítěte jednoho můžete spodní postel využít jako hrací plochu. Spodní postel může být také sklopná, aby tam vznikl například prostor na stavění kostek, nebo dokonce psací stůl. V těchto případech je to ale o neustálém úklidu.

      Co se týče dekorativních doplňků, ale i třeba povlečení, je vhodné volit umírněné barvy. Tedy nic výrazného a křiklavého. I když by si možná někdo myslel, že výrazné barvy děti potřebují, v dětském pokoji to podle odborníků neplatí.

Obecně také platí, že pro dětský pokoj, ať už v domě, či v bytě, platí přírodní barvy a ideálně přírodní dřevo. Myslet bychom měli také na zaoblené rohy a obrázky volit spíše vlídnější. Znamená to například, že tygr s vyceněnými zuby, který nás nabíjí a dodává pocit dravosti, do dětského pokoje raději nahradíme skákajícím delfínem a válečný tank zase třeba letadlem. A jak říkám, jak se vám povedlo pokoj zařídit, poznáte nejlépe tak, že se z něj dětem nebude chtít.