Na tažném zařízení za vozem Škoda Yeti můžete vézt i jízdní kola a elektrokola

Turistika patřila odjakživa k oblíbeným sportovním aktivitám a naše nohy a chodidla umožňují tento přirozený pohyb vykonávat prakticky denně v rozmanitém terénu. Má to však jednu nevýhodu, a sice pěšky spatříte ve shodném časovém úseku mnohem méně přírodních krás ve srovnání s dopravními prostředky. Vydáte-li se do přírody na kole, máte tedy širší záběr možností něco vidět a také to prožít.

přívěs za auto

Naše země je velmi bohatá na přírodní krásy a je cyklistům nakloněna i mnoha poutavými a atraktivními cyklostezkami, stačí se porozhlédnout po mapových podkladech a půjde vám z toho množství, z té husté sítě cyklotras, doslova hlava kolem. A kdo preferuje tuzemskou rekreaci a dává přednost výběru dovolené v České republice, má možnost objevovat zajímavá zákoutí a prostředí, o nichž nemusí mít ani tušení.

Abychom se dopravili s jízdními koly do míst, kde stojí za to ujet na kole i stovky kilometrů, potřebujeme vhodný přepravní prostředek. Převážet kola umožňují České dráhy a další přepravci po železnici, ale rozhodně to nemá nic společného s osobním pohodlím. Není nad to nakládat kola na nosiče u vlastního auta.

auto Škoda

Oblíbeným přepravním společníkem se pro cyklisty stal nosič jízdních kol na tažné zařízení Škoda Yeti Amsa. Je výhodný v tom, že na kola za jízdy dobře vidíte, jsou nízko nad zemí, takže jejich poloha nemá prakticky žádný negativní vliv na jízdní vlastnosti vozidla, a kola na nosič zvládne nasadit i žena drobné postavy.

Zkuste to na Třeboňsku

Patříte-li mezi rekreační cyklisty anebo chcete vyrazit do terénu s menšími dětmi, doporučujeme vám Třeboňsko, resp. Třeboňskou pánev, krajinu veskrze rovinatou, ale nikoli nudnou. Je zde mnoho příležitostí prožít romantiku, typickou pro jihočeský region, můžete putovat podél řek, po hrázích rybníků, pozorovat volavky a kvetoucí travnaté břehy a vnímat vůni borovic, která je typickou dřevinou zejména v okolí horního toku Lužnice.